Nezařazené

My over-active little girl calmed down

My experience with Marketa was so incredibly eye-opening and inspiring. I came to her with my four years old daughter, who was a happy kid, but at times showed strange, aggressive, sort of ADHD behavior. We started to worry if she might be harboring some aggression, we simply didn’t understand where was this behavior coming from. Marketa really connected with my daughter, and my daughter really enjoyed drawing the Life Map. Markéta read the diagnostics from the map, which was shockingly accurate, and I suddenly understood why my baby girl might be like this. Marketa gave me and my husband a set of advice and things to do with her every day, explained to us her comnunication type, which is different from ours. We began rigorously working with our girl on every day basis and we can see the results now! She calmed down so much, and me and my hubby are considering to do our own Life Maps with Marketa so that we can uncover our own patterns, which we might have passed on to her. Magdalena, San Diego, US

Jak nenechat růst vnitřního soudce

Filípek je kluk, řekli byste jako každý jiný. Je mu šest let, ale uvnitř se mu děje něco, co znepokojilo jeho rodiče. Chybí mu radost a dětská bezstarostnost. S tímto trápením se na mne rodiče Filípka obrátili.
Domluvili jsme se a přišli s Fildou na jeho Životní mapu. Začal celkem s nadšením, ale v průběhu práce začal odvádět pozornost, nakonec se mu oči zalily slzami a prohlásil, že si nemůže nic přát, protože všechno už má. Spolu s tím u něho propukl naplno smutek, o kterém mluvili rodiče. Zastavil se a nemohl ani pokračovat v kreslení do Mapy. I já jsem ještě více zvolnila, utěšila jej, chvíli jsme si jen tak povídali a za chvíli jsme mohli pokračovat.
Jako hlavní výsledek z celé práce u Mapy s Fílípkem bylo zjištění, že si vytváří velký pocit viny, nejenom za to, že by si mohl něco přát a dostávat, ale především za rozpadající se vztah rodičů, kteří se sobě odcizují a dítě to samozřejmě vnímá. Jinými slovy je Filda ve stádiu, kdy v sobě nechává růst velmi přísného vnitřního soudce, který by mu mohl ztěžovat celý život. To ale přece nechceme… Naštěstí rodiče celou situaci rychle pochopili, zareagovali a okamžitě se začali chlapci věnovat způsobem, na němž jsme se dohodli. Po pár týdnech, kdy jsme měli domluveno kontrolní setkání, jsme všichni s úlevou zjistili, že Filípek opouští nezdravé postoje a jeho vnímání situace se mění k lepšímu. Smutné dítě opět začíná být veselé a uvolněné.
A to je ten největší dar, který jsme mu mohli společně dát…